Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Životní cesta.

19. 11. 2016 14:45:14
Pro nás věřící je samozřejmé, že nad námi je všemohoucí Bůh, který stvořil tuto zemi se vším, co na ni existuje, včetně nás lidi.

Pokud bychom Boha chtěli definovat, tak asi takto: Je mocný, vševědoucí, všudypřítomný, je dobrý, milostivý i milosrdný, milující a spravedlivý ve všech svých rozhodnutích, nikomu nenadržuje. Nesnáší jakoukoliv nepravost. On nepotřebuje od nikoho žádnou radu, On nepotřebuje od nikoho žádné povolení. On je suverénní a dokonalý sám v sobě. On činí co chce, jak chce, kdy chce a kde chce. On nepotřebuje autorizaci, a nikomu není zodpovědný.

Jsou dvě dimenze, které se týkají nás všech. Ta první je zemská, prozatímní, kde jsme se narodili jako lidské bytosti. V této dimenzi žijeme v lidském těle a jsme pod vlivem duchovní sféry. Ta duchovní sféra má dvě hlavní síly, které nás kontrolují. Dobro a zlo. A vzhledem k tomu, že máme svobodnou vůli, můžeme se ztotožnit s jakoukoliv touto silou. Ale ty dvě síly jsou protikladné - jedna ke druhé, a není tam neutrální postoj. Zemská - prozatímní dimenze je sekundární, v přirovnání k věčné dimenzi. Lidský život na zemi je zkušební půda k věčné dimenzi, kde máme být odměněni za náš život na zemi.

Nikdo z nás nepřišel na tento svět vlastní silou. Nevěděli jsme kdy přijdeme na tento svět, a jak budeme žít. Bůh, v Jeho nesporném vědomí rozhodl, v kterém místě na zemi, v jakém národě, kde a v jaké barvě kůže, těle a pohlaví budeme žít. On stvořil naše tělo, a v něm duši a ducha. Dal nám život - zadarmo a bez zásluh. Stvořil nás jako svobodné bytosti se svobodnou vůlí. Můžeme plakat, když chceme, smát se, když chceme. Můžeme o sobě svobodně rozhodovat, dělat co máme rádi a co ne. Máme svoji formu názorů a děláme svá rozhodnutí v našem životě. Ano, děláme vlastní volbu a rozhodnutí, a tak žijeme svobodně a volně. Můžeme žít životem, jaký si zvolíme.

Ale aby tento život byl pro nás dobrý, byly k tomuto životu zde pro nás všechny dány zákony. Zákony, aby nás jednak chránily, ale také vedly, regulovaly a usměrňovaly.

Jsou to tři hlavní zákony.

1. Zákon přírody

Byl ustanoven Bohem. Všichni víme, jak je tento zákon přírody perfektní, například; střídání ročních období, noci a dne, déšť, vítr, slunce, mráz, dále fungování nádherné fauny a flóry na zemi atd. Všichni jsme těmto přírodním zákonům podmaněni. My lidé musíme jíst, pít, pohybovat se atd. Tyto přírodní zákony stále fungují, a pokud je respektujeme, je to k našemu dobru.

2. Zákon státu

Každý z nás žije v nějakém státě s jeho ustanoveními a pořádky. Pokud máme mít kvalitní život, je třeba dané pořádky dodržovat. Tyto zákony se čas od času upravují či mění.

3. Boží zákon

Je opatrovník našich duší, ale i našeho života, mezilidských vztahů, manželství, našich bližních aj.

První dva zákony jsou dočasné a mají dopad jenom na náš život tady na zemi a naše tělo. Ale třetí zákon pečuje hlavně o náš věčný život, který obdrží ten, kdo uvěří Bohu a bude se podle Jeho zákona řídit.

Bůh svoje zákony pro nás nechal zapsat v Bibli. Každý má možnost se s nimi seznámit. Jeho zákony jsou věčné a nikdy se nemění. Jsou dokonalý. "Blaze těm, kteříž tyto zákony dodržují."

Bůh je stále shovívavý, milující a On zná naše silné a slabé stránky. Ví, kde uspějeme a kde selžeme. On zná veškerá naše rozhodnutí a náš všední i duchovní život. A ať jsme úspěšní nebo neúspěšní, děláme chyby, překračujeme zákony, přes to nám dal možnost z toho všeho vyváznout a zachránit se. Proto sám Bůh v postavě Ježíše Krista přišel na tuto zem, přebýval zde na zemi, dal nám příklad svým dobrým životem a dobrými skutky, a pak se za nás z veliké lásky obětoval, vzal naše hříchy na sebe a zaplatil za to svou krví na Golgatě.

Každý jednou dojdeme na konec cesty svého životního putování. Někdo dříve a někdo později. A nikdo nevíme, kdy to bude, zda dnes, zítra či za kolik let. Ale dříve, než ta naše životní pouť bude u konce, máme možnost se seznámit s Božím zákonem a jeho plánem s námi. Ten hovoří o věčném životě a podmínkami, jak ho získat. A tou podmínkou je víra. Prostě uvěřit, že Bůh existuje a přijmout do srdce Ježíše Krista tak, jak je to vše napsané v Bibli.

Bůh nebude jednou vinit lidi za to, co dělali v životě špatného, ale za to, že mu nevěřili.

Smrt nezmění náš charakter. Jakým životem žijeme, s takovým zemřeme. Smrt jenom změní naše prozatímní místo pobytu. A tato část bude stvrzena vlastním svobodným rozhodnutím každého jednotlivce zde na zemi.

V Bibli je napsané:

Nebo tak Bůh miloval svět, že syna svého jednorozeného dal, aby každý, kdož uvěří v něho, nezahynul, ale měl život věčný. (Jan 3. 16)

Autor: Lubomír Vít | sobota 19.11.2016 14:45 | karma článku: 15.01 | přečteno: 366x

Další články blogera

Lubomír Vít

Nevěřící Tomáš a víra.

Učedlníci řekli Tomášovi: Viděli jsme Pána. Ale on řekl jim: Leč uzřím v rukou bodení hřebů, a dám svojí ruku v bok jeho,neuvěřím.

30.7.2017 v 8:12 | Karma článku: 8.25 | Přečteno: 160 | Diskuse

Lubomír Vít

Pravý význam Velikonoc.

Nejdůležitějším křesťanským svátečním okruhem jsou Velikonoce, kdy si věřící připomínají Zmrtvýchvstání Páně.

13.4.2017 v 13:14 | Karma článku: 12.07 | Přečteno: 274 | Diskuse

Lubomír Vít

Příběh jedné obyčejné věřící ženy.

Život přináší různé těžké zkoušky, a málokdo v takovýchto zkouškách obstojí. Zvláště ti, co si říkají křesťané.

18.3.2017 v 17:15 | Karma článku: 22.21 | Přečteno: 890 | Diskuse

Lubomír Vít

Safari v Kruger parku. Fotoblog.

Při našem posledním safari v Kruger parku, jsme se setkali s českou dvojicí, která projela celou Afriku až sem do parku. Jejich auto je dole na obrázku.

11.3.2017 v 16:59 | Karma článku: 17.63 | Přečteno: 366 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Vlak přece k trampování vždycky nějak patřil

...jako i vztyčený palec a řeka a kytary a usárny a kamarádi...a dobrodružné chvíle s nepohodlím, které k tomu všemu patřilo docela samozřejmě jako trampovo svobodné dýchání, což k tomu všemu patří dodnes, pokud je tramp srdcař

23.9.2017 v 11:33 | Karma článku: 7.94 | Přečteno: 187 | Diskuse

Jaroslav Nedobitý

Winchester model 74 – malorážka proti nacismu

Rychlé tankové divize wehrmachtu drtí Francii. Blitzkrieg ukazuje svou plnou sílu. Francouzská a britská armáda ustupuje k moři. Jádro expedičních sil nakonec uvízne u přístavního města Dunkerk. Vojákům už pomůže jedině zázrak...

23.9.2017 v 10:18 | Karma článku: 9.45 | Přečteno: 290 | Diskuse

Pavla Kolářová

Bojíš se tmy?

Nejhorší jsou fialový mumie, co vylízají ze svých děr, hned jak se setmí. Odnášejí hlavně malý děti a pak už je nikdy nikdo nenajde. Tuhle jsem jednu viděla tam na hřišti za domem, když jsem večer vynášela odpadky. Fakt nekecám...

23.9.2017 v 8:27 | Karma článku: 8.88 | Přečteno: 115 | Diskuse

Jana Majová

Davidova máma. O svalové dystrofii počtvrté.

Co Davida znám, ukotvilo se mi v mysli srovnání jeho každodenna s bájí, kde David poráží Goliáše. Svalová dystrofie se podobá genetickému Goliášovi. A je osudově neporazitelná. Dá se ale více či méně tlačit do kouta.

23.9.2017 v 8:00 | Karma článku: 14.81 | Přečteno: 318 | Diskuse

Helena Vlachová

Bankrot slušnosti a poctivosti na české politické scéně

Naše země se může pochlubit výbornými herci, zpěváky, skladateli, lékaři, vědci, sportovci, spisovateli, režiséry i dalšími, kteří dělají svou profesi poctivě. Ale naši politici?

23.9.2017 v 6:47 | Karma článku: 20.77 | Přečteno: 589 | Diskuse
Počet článků 293 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1243

Žiji v zahraničí po roce 1968.Velice rád cestuji po světě a poznávám jejich slasti i strasti.Navštívené země: Bulharsko,Belgie,Dánsko,Holandsko,Itálie,Jugosslávie, Maďarsko,Německo,Polsko,Rumunsko,Řecko,Rakousko, Francie,Švédsko.Převážně Amerika,Švýcarsko, Dubai, Maldive, Jižní Afrika,Svazijsko,Mosambik, Zimbabwe,Lesotho,Zambie, Namibie,Botswana,Kenya.free countersNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.