Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příběh jedné obyčejné věřící ženy.

18. 03. 2017 17:15:29
Život přináší různé těžké zkoušky, a málokdo v takovýchto zkouškách obstojí. Zvláště ti, co si říkají křesťané.

Dá se říci, že žila běžný život, jako mnoho jiných žen, jen s tím rozdílem, že byla věřící, naplněná Boží láskou a duchem, a za každý nový den děkovala Bohu, prosila o sílu a modlila se za svého manžela, který byl alkoholikem.

Kdo žil s alkoholikem, dobře ví, jak takový život je těžký. Nejen proto, že se stále nedostávají peníze pro běžný život z důvodu, že vše propíjí, ale i tím, že se povaha alkoholika mění, je agresivní, hrubý a dělá kolem sebe nepořádek. Pak ti další členové rodiny žijí nejen v nejistotě, co bude dál, ale i ve strachu, aby alkoholik jim nezačal ubližovat i fyzicky.

Tato žena měla svého manžela ráda, a protože byla věřící, každý den se za něho modlila a věřila, že jednoho dne to Bůh změní a jeho srdce obrátí, i když to bylo ze dne na den horší. Ona neztrácela víru, vše trpělivě snášela a byla na něho milá. Když šla do církve – do shromáždění věřících lidí, on se sebral a šel do hospody.

Tak se stalo, že jednou, když byl její muž v hospodě s dalšími opilci, vznikla mezi nimi řeč o křesťanství. A jeden z těch starých pijanů, který tam seděl, řekl:

„Křesťané? Taková věc už neexistuje! Ti všichni jsou jen pokrytci a na křesťany si jen hrají. Jak vidíš, někteří i kouří, pijí, a dělají vše, co my. Tak o co jsou lepší?“

Manžel oné ženy povstal a řekl: „Moment, já jednoho opravdového křesťana znám.“

Ptali se: „A kdo to je?“

Řekl: „Moje manželka.“

Jiný řekl: „Pokud se má dobře. Ale kdyby se ocitla v úzkých......?“

Odpověděl: „Ne, ona je stále křesťankou, mohu vám to dokázat.“

A navrhnul, aby šli k nim domů, chovali se, jako že jsou opilí na „mol,“ a pak, že uvidí. Tak šli. Zaklepali na dveře a vešli vrávorajíc dovnitř. Pak se tam různě motali. Paní je přivítala jako své nejlepší hosty a vyzvala je, aby se posadili za stůl. Řekla jim: „Mohu vám něco připravit k jídlu?“ Řekli: „Dali bychom si vejce se šunkou.“ (Manžel věděl, že toto doma mají). Ona bez řečí odešla, jídlo připravila a přinesla jim jej ke stolu. Když před ně rozprostřela talíře s jídlem, manžel svůj popadl, hodil ho na zem a začal křičet: „Ty dobře víš, že takto udělaná vejce nemám rád. „Pojďme pryč.“ Zavelel chlapům. Pak vyšli před dům a tam se posadili na lavičku, která stála před domem. Žena vyšla ven a omlouvala se: „Miláčku promiň, připravím Ti něco jiného.“ Ale on nadále křičel, že dobře věděla, že to takto rád nemá a že už nechce nic. Žena tedy odešla do domu. Slyšeli, jak tam polohlasně vzlyká. Ale po jednou vzlykot utichnul a ona si začala zpívat jednu křesťanskou píseň:

Zda-li Ježíš nesl kříž sám,

a zproštěn byl ho svět?

Přece kříž je každému dán,

i pro mne, i když pln běd.

Ten posvěcený kříž chci nést,

než smrt mne osvobodí,

chci Pánem se nechat vést,

jen ať On mne stále vodí.

Všichni se na sebe podívali a jeden z nich řekl: “Ona je opravdu křesťankou, ona je!“

Láskyplné chování ženy tak silně na všechny zapůsobilo a cítili se tak zle a provinile, že poznali, jak jsou špatní, zlí a ztracení. Její modlitby – obyčejné, ale upřímné ženy, došly k vyslyšení. Dosavadní život se jejímu manželovi, který žil prostopášně, tak zprotivil, že začal napravovat své chování, svoji ženu za vše upřímně odprosil, obrátil se k Bohu, činil pokání a přijmul Ježíše Krista do svého srdce. A tak též i jeho kamarádi byli tou láskou a příkladným životem té ženy tak přemoženi, že i z nich se stali noví lidé – upřímní křesťané.

V Bibli v 1. ep. sv. Petra 1. 7 je napsané: „ Aby zkušení víry vaší, kteráž jest mnohem dražší nežli zlato, kteréž hyne, avšak se v ohni zkušuje, nalezeno bylo vám k chvále, a ke cti i k slávě při zjevení Ježíše Krista.“

Autor: Lubomír Vít | sobota 18.3.2017 17:15 | karma článku: 22.21 | přečteno: 877x

Další články blogera

Lubomír Vít

Pravý význam Velikonoc.

Nejdůležitějším křesťanským svátečním okruhem jsou Velikonoce, kdy si věřící připomínají Zmrtvýchvstání Páně.

13.4.2017 v 13:14 | Karma článku: 10.46 | Přečteno: 269 | Diskuse

Lubomír Vít

Safari v Kruger parku. Fotoblog.

Při našem posledním safari v Kruger parku, jsme se setkali s českou dvojicí, která projela celou Afriku až sem do parku. Jejich auto je dole na obrázku.

11.3.2017 v 16:59 | Karma článku: 17.63 | Přečteno: 364 | Diskuse

Lubomír Vít

Schoduje se evoluční teorie s tím, co učí Bible?

Pokud by platila evoluce, pak by biblická zpráva o stvoření prvního člověka Adama rozhodně nemohla být brána doslova a byla by smyšleným příběhem, z něhož by nanejvýš plynulo jen nějaké mravní poučení.

19.2.2017 v 16:20 | Karma článku: 20.98 | Přečteno: 820 |

Další články z rubriky Ostatní

Martina Studzinská

O významu pořádku (nejen) pro člověka

Má se dodržovat řád? A odkud pokud? Má to vůbec smysl? Nestane se při nedodržování řádu z člověka neřád? Malá úvaha nad morčecím kotcem.

27.7.2017 v 18:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Renata Pospiechová

Letní vzpomínání III - Západ

V roce 1987 jsme se dočkali. Po šesti letech čekání jsme dostali devizový příslib, a to ještě po známosti, a to tak zvaně společný - čili minimum deviz, tedy peněz. A poprvé jsme směli vyjet na Západ.

27.7.2017 v 17:16 | Karma článku: 9.40 | Přečteno: 136 | Diskuse

Jana Slaninová

Slavný Jednotný Zákonistán

Bylo, nebylo. Ale spíš bylo. Lidi v tom koutě světa se měli dobře. Tak dobře, že samou rozjíveností neměli co jiného na práci než to, že každý den vymysleli nějaký ten zákon. Pro Obecné Blaho. Všem stejně měřeno.

27.7.2017 v 14:33 | Karma článku: 15.61 | Přečteno: 389 | Diskuse

David Vlk

Co to s těma ženskýma dneska je????

Oněměle jsem stál u otevřené prázdné lednice a hlavou mi prolítlo, že tenhle svět se neodvratně řítí do propasti. Kde je moje pivo????

27.7.2017 v 12:09 | Karma článku: 38.28 | Přečteno: 3204 | Diskuse

Libuse Palkova

Kdo jednou miloval, bude navždy spasený

Určitě tu krásnou písničku znáte. Ona je teda původně ve slovenštině, ale já si dovolila ji uvést, možná ne docela přesně, v češtině Na myšlence, že v lásce je spása, určitě něco bude.

27.7.2017 v 9:20 | Karma článku: 12.33 | Přečteno: 376 | Diskuse
Počet článků 292 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1242

Žiji v zahraničí po roce 1968.Velice rád cestuji po světě a poznávám jejich slasti i strasti.Navštívené země: Bulharsko,Belgie,Dánsko,Holandsko,Itálie,Jugosslávie, Maďarsko,Německo,Polsko,Rumunsko,Řecko,Rakousko, Francie,Švédsko.Převážně Amerika,Švýcarsko, Dubai, Maldive, Jižní Afrika,Svazijsko,Mosambik, Zimbabwe,Lesotho,Zambie, Namibie,Botswana,Kenya.free counters

Seznam rubrik

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.