Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Příběh jedné obyčejné věřící ženy.

18. 03. 2017 17:15:29
Život přináší různé těžké zkoušky, a málokdo v takovýchto zkouškách obstojí. Zvláště ti, co si říkají křesťané.

Dá se říci, že žila běžný život, jako mnoho jiných žen, jen s tím rozdílem, že byla věřící, naplněná Boží láskou a duchem, a za každý nový den děkovala Bohu, prosila o sílu a modlila se za svého manžela, který byl alkoholikem.

Kdo žil s alkoholikem, dobře ví, jak takový život je těžký. Nejen proto, že se stále nedostávají peníze pro běžný život z důvodu, že vše propíjí, ale i tím, že se povaha alkoholika mění, je agresivní, hrubý a dělá kolem sebe nepořádek. Pak ti další členové rodiny žijí nejen v nejistotě, co bude dál, ale i ve strachu, aby alkoholik jim nezačal ubližovat i fyzicky.

Tato žena měla svého manžela ráda, a protože byla věřící, každý den se za něho modlila a věřila, že jednoho dne to Bůh změní a jeho srdce obrátí, i když to bylo ze dne na den horší. Ona neztrácela víru, vše trpělivě snášela a byla na něho milá. Když šla do církve – do shromáždění věřících lidí, on se sebral a šel do hospody.

Tak se stalo, že jednou, když byl její muž v hospodě s dalšími opilci, vznikla mezi nimi řeč o křesťanství. A jeden z těch starých pijanů, který tam seděl, řekl:

„Křesťané? Taková věc už neexistuje! Ti všichni jsou jen pokrytci a na křesťany si jen hrají. Jak vidíš, někteří i kouří, pijí, a dělají vše, co my. Tak o co jsou lepší?“

Manžel oné ženy povstal a řekl: „Moment, já jednoho opravdového křesťana znám.“

Ptali se: „A kdo to je?“

Řekl: „Moje manželka.“

Jiný řekl: „Pokud se má dobře. Ale kdyby se ocitla v úzkých......?“

Odpověděl: „Ne, ona je stále křesťankou, mohu vám to dokázat.“

A navrhnul, aby šli k nim domů, chovali se, jako že jsou opilí na „mol,“ a pak, že uvidí. Tak šli. Zaklepali na dveře a vešli vrávorajíc dovnitř. Pak se tam různě motali. Paní je přivítala jako své nejlepší hosty a vyzvala je, aby se posadili za stůl. Řekla jim: „Mohu vám něco připravit k jídlu?“ Řekli: „Dali bychom si vejce se šunkou.“ (Manžel věděl, že toto doma mají). Ona bez řečí odešla, jídlo připravila a přinesla jim jej ke stolu. Když před ně rozprostřela talíře s jídlem, manžel svůj popadl, hodil ho na zem a začal křičet: „Ty dobře víš, že takto udělaná vejce nemám rád. „Pojďme pryč.“ Zavelel chlapům. Pak vyšli před dům a tam se posadili na lavičku, která stála před domem. Žena vyšla ven a omlouvala se: „Miláčku promiň, připravím Ti něco jiného.“ Ale on nadále křičel, že dobře věděla, že to takto rád nemá a že už nechce nic. Žena tedy odešla do domu. Slyšeli, jak tam polohlasně vzlyká. Ale po jednou vzlykot utichnul a ona si začala zpívat jednu křesťanskou píseň:

Zda-li Ježíš nesl kříž sám,

a zproštěn byl ho svět?

Přece kříž je každému dán,

i pro mne, i když pln běd.

Ten posvěcený kříž chci nést,

než smrt mne osvobodí,

chci Pánem se nechat vést,

jen ať On mne stále vodí.

Všichni se na sebe podívali a jeden z nich řekl: “Ona je opravdu křesťankou, ona je!“

Láskyplné chování ženy tak silně na všechny zapůsobilo a cítili se tak zle a provinile, že poznali, jak jsou špatní, zlí a ztracení. Její modlitby – obyčejné, ale upřímné ženy, došly k vyslyšení. Dosavadní život se jejímu manželovi, který žil prostopášně, tak zprotivil, že začal napravovat své chování, svoji ženu za vše upřímně odprosil, obrátil se k Bohu, činil pokání a přijmul Ježíše Krista do svého srdce. A tak též i jeho kamarádi byli tou láskou a příkladným životem té ženy tak přemoženi, že i z nich se stali noví lidé – upřímní křesťané.

V Bibli v 1. ep. sv. Petra 1. 7 je napsané: „ Aby zkušení víry vaší, kteráž jest mnohem dražší nežli zlato, kteréž hyne, avšak se v ohni zkušuje, nalezeno bylo vám k chvále, a ke cti i k slávě při zjevení Ježíše Krista.“

Autor: Lubomír Vít | sobota 18.3.2017 17:15 | karma článku: 22.39 | přečteno: 898x

Další články blogera

Lubomír Vít

Je křesťanství jenom pohádka?

To do nás vtloukali komunisté. Ve škole nás učili, že náboženství vzniklo aby ovládalo masy. Dokonce byla písnička, poručíme větru dešti,kdy má pršet a kdy vát.

18.11.2017 v 16:31 | Karma článku: 20.62 | Přečteno: 458 |

Lubomír Vít

Jsou křesťani tmáři?

Je velice zajímavé, pokud křesťani nesouhlasí a oponují proti Darwinistické evoluci člověka, tak jsou okamžitě nazýváni: tmáři, zaslepenci, fanatici, trollové, kibicové, sektáři, jehovisti, ignoranti, lháři, podvodníci,šarlatáni..

16.11.2017 v 13:40 | Karma článku: 19.27 | Přečteno: 583 |

Lubomír Vít

Jarní návštěva Kruger parku. Safari.

Nedávno jsme navštívili Krugerův národní park,kam velice rádi jezdíme. Každý kdo tento park navštěvuje,si přeje vidět co nejvíce zvířátek a to hlavně velkou pětku,což se nám podařilo. Přeji hezkou podívanou.

3.11.2017 v 11:24 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 222 | Diskuse

Lubomír Vít

Nevěřící Tomáš a víra.

Učedlníci řekli Tomášovi: Viděli jsme Pána. Ale on řekl jim: Leč uzřím v rukou bodení hřebů, a dám svojí ruku v bok jeho,neuvěřím.

30.7.2017 v 8:12 | Karma článku: 11.20 | Přečteno: 212 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Polootevřený dopis p. Ing. T. Vyoralovi, odesilateli otevřeného dopisu p. Bekovi

Nějak se nám tady s těmi otevřenými dopisy roztrhl Santa Klausův pytel. Pokoušející svůj osud víc než je zdrávo, napsal jsem taky jeden, když je dnes tak pěkně a svěže na procházce kol bezejmenné říčky

20.11.2017 v 11:59 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Libuse Palkova

Erotematika

Pokud nějaká pedagožka připustí, že preferuje erotematiku, nemusíte se hned obávat, že mravní výchova vašich dětí je ohrožena. Nemá to s erotikou nic společného, je to sice z řečtiny ale znamená to tázat se, klást otázky.

20.11.2017 v 11:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 88 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Vůně muže

Je na čase, přátelé, věnovat se vůni mužů. Dokonce se točí filmy o tom, jak voníme my holky, ale kluci jako by nevoněli nebo co. Naštěstí jsem tady já a napravím, co ostatní zanedbali. Sepíšu pojednání o vůni muže.

20.11.2017 v 9:03 | Karma článku: 18.26 | Přečteno: 608 | Diskuse

Karel Trčálek

Prezident umírá

Prezident umírá. Tiše a nenápadně, aby nás nevystrašil, vždyť je milujícím otcem našeho statečného národa. My to ale tušíme. Tušíme a proto slibujeme, že jej neopustíme ani v hodině jeho smrti

20.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 10.16 | Přečteno: 627 | Diskuse

Václav Toman

Revoluční metoda na prokrastinaci ve 2 krocích

Doba čtení: 4 minut V dnešním článku vám přináším revoluční metodu, jak NAVŽDY zvládnout prokrastinaci - tedy chronické odkládání věcí na později - a to jen ve dvou krocích. Tak se držte, je to tady:

20.11.2017 v 8:07 | Karma článku: 7.36 | Přečteno: 272 | Diskuse
Počet článků 296 Celková karma 18.33 Průměrná čtenost 1238

Žiji v zahraničí po roce 1968.Velice rád cestuji po světě a poznávám jejich slasti i strasti.Navštívené země: Bulharsko,Belgie,Dánsko,Holandsko,Itálie,Jugosslávie, Maďarsko,Německo,Polsko,Rumunsko,Řecko,Rakousko, Francie,Švédsko.Převážně Amerika,Švýcarsko, Dubai, Maldive, Jižní Afrika,Svazijsko,Mosambik, Zimbabwe,Lesotho,Zambie, Namibie,Botswana,Kenya.free countersNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.